Огляд погодних умов за минулий місяць

БЕРЕЗЕНЬ 2018 р.

   Перший місяць весни на Харківщині розпочався складними погодними умовами. Таку погоду обумовив південний циклон ще з 28 лютого. В регіоні випадав сильний сніг, який супроводжувався штормовим вітром, хуртовинами та сніговими заметами. Ш/п про погіршення погоди було складено та передано із завчасністю 55 годин. На вечір 1 березня по Харківській області повністю були знеструмлені 6 населених пунктів: у Золочівському районі 1, у Барвенківському районі 2, у Первомайському районі 2, у Люботинському районі 1; частково знеструмлено 3 населених пункта.

   14 березня передана інформація про очікувані складні погодні умови 17 — 19 березня, а 15 березня було складено нове ш/п про погіршення погоди протягом даного періоду, але 18 березня внаслідок посилення антициклону з півночі небезпечних явищ не спостерігалося. Протягом доби відбулося значне зниження температури повітря більше ніж на 10°. РЗП про зниження температури протягом 18 березня передано із завчасністю 19 годин. Протягом другої половини місяця холодну та нестійку погоду обумовлював потужний висотний циклон з північно-східних регіонів Росії. Періодично випадали опади, температура істотно не змінювалася. Висота снігового покриву на 31 березня по області становила від 4-7 см на півдні до 20-25 см на півночі. Середньомісячна температура повітря за березень 2018 року становила від 2,1° морозу до 4,6° морозу, що нижче за норму на 2,4 — 3,2°. Кількість опадів по області коливалася від 73 мм до 121 мм, що становить 221 — 375% місячної норми.

   Протягом звітного періоду озимі культури перебували у стані зимового спокою, що відповідало середнім багаторічним показникам. Мінімальна температура грунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур нижче 3 — 8° морозу не знижувалася та негативно на рослини не впливала. На кінець періоду відновлення вегетації не відмічалося. На полях в першій декаді березня утворилася льодяна кірка, лише за даними метеостанції Куп’янськ, вона залягала майже 6 декад. Відрощування плодових показало, що пошкодження бруньок майже не було. У звітний період була складена одна інформація, щодо результатів лютневого відрощування.