Місячні та сезонні прогнози

ПРОГНОЗ ТЕМПЕРАТУРИ І ОПАДІВ

ПО ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ НА ЛЮТИЙ 2019 РОКУ (за даними кліматичної моделі CFSv2).

  Незважаючи на те, що в перших числах лютого практично по всій Східній Європі буде спостерігатися аномально тепла погода, вже на початку другої декади місяця очікується вихід Арктичного антициклону і суттєве зниження температури. В цілому ж, лютий очікується відносно теплим лише в країнах Балканського півострова, Туреччини і Грузії, а на решті території в межах норми. На сході Європи останній зимовий місяць може вийти на 2-5 градуси нижче середніх кліматичних показників саме за рахунок переважання антициклонної діяльності і панування арктичної повітряної маси.

  Кількість опадів на більшій частині Європи прогнозується менше норми на 20-50%, а найбільш істотний їхній недолік буде спостерігатися в Норвегії за рахунок низької активності атлантичних циклонів. Однак, в країнах Середземномор’я очікується переважання циклонічної діяльності, в зв’язку з чим тут кількість опадів очікується вище норми і вони будуть випадати переважно у вигляді дощів, місцями з грозами. Середнє поле приземного тиску виявиться вельми неоднорідним: в Північній і Східній Європі найбільш ймовірно переважання антициклонального характеру циркуляції, в той час як в Західній Європі і Середземномор’ї буде панувати циклонічна діяльність.

   На території України термічний фон виявиться в межах норми, у східних областях нижче норми на 1-3 °С, на заході місцями на 1-3 °С вище за неї. Також буде спостерігатися дефіцит опадів.

Прогноз аномалії приземної температури на лютий 2019

Прогноз аномалії приземного тиску на лютий 2019

Прогноз аномалії кількості опадів на лютий 2019

Прогноз аномалії поверхні 500 гПа на лютий 2019

 Поделиться на Facebook