Поточні умови

Метеорологічні   особливості

квітня   2021  року

Квітень 2021 року виявився найхолоднішим за останні 13 років.  Взагалі погода квітня була нестійкою.  Спостерігалися значні коливання середньодобових температур, внаслідок чого дуже теплі дні чергувалися з дуже прохолодними із заморозками.

Середня за місяць температура повітря становила 7,7 – 9,0° тепла та була нижчою за норму на 0,2 – 1,0°, але ж виявилася в межах середньої за квітень минулого року.   Абсолютний максимум температури повітря становив 21 – 24°.  Абсолютний мінімум температури повітря становив 1 – 4° морозу.

Кількість опадів на переважній території області за квітень становила 50 – 67 мм, або 120 – 165% місячної норми.  Подекуди у північних, східних та південних районах сума опадів за місяць не перевищувала 32 – 42 мм, або 75 – 100% місячної норми.

Дощі, які відмічалися на початку декади, сприяли поповненню вологозапасів під озимими культурами та ярими зерновими.  Водночас прохолодна погода дещо стримувала розвиток ранніх ярих культур.

Надмірне зволоження верхнього шару ґрунту в окремих районах області ускладнювало роботи для завершення посіву ранніх зернових та сівби технічних культур.