Визначення типу опадів в зимовий та осінньо-весняний періоди

   У холодне півріччя часто можна спостерігати випадання твердих опадів разом з дощем або снігом. Однак, багато людей неправильно класифікують явища, плутаючи град з крижаною або сніжною крупою, а також замерзаючий дощ з крижаним. Нижче наведені визначення всіх типів твердих опадів, які випадають в зимовий і перехідні сезони, дається короткий опис явища і відмінні ознаки.

✔ Снігова крупа (англ. — Graupel) — Білі, матові, сферичні або конусоподібні частки льоду, часто випадають разом зі снігом з купчасто-дощових хмар при температурі повітря близько 0 °C, іноді супроводжується грозою. Снігова крупа, як правило, має діаметр від 2 до 5 мм, вона розсипчаста, легко розламується і відскакує, при падінні на тверду поверхню. Найчастіше спостерігається в листопаді, лютому і березні.

✔ Крижана крупа (англ. — Ice pellets) — тверді частинки льоду, діаметром 1 — 3 мм, що випадають в зимовий період (восени і навесні рідко) при проходженні теплого атмосферного фронту. Утворюється при замерзанні дощових крапель або підталих сніжинок (в цьому випадку в центрі крупинки можна виявити біле ядро). Випадає з шарувато-дощових або купчасто-дощових хмар.

✔ Град (англ. — Нail) — тверді опади, що випадають тільки в теплу пору року при температурі повітря вище 10 °C з купчасто-дощових хмар в супроводі грози, зливи і посилення вітру (шквалу). Форма градин може бути сферичною або неправильною; діаметр від 2 до 40 мм, дуже рідко спостерігалися шматки льоду до 100 і навіть 140 мм (переважно в США)! Внутрішня структура частіше шарувата з чергуванням прозорого і матового льоду. Однак, можуть випадати і повністю прозорі градини.

✔ Невеликий град (англ. — Small hail) — це напівпрозорі кульки льоду діаметром до 5 мм, які, падаючи на тверду поверхню, відскакують з чутним звуком. Невеликий град складається зі снігової крупи, повністю або частково покритої шаром льоду, і є проміжною стадією між сніжної крупою і градинами. Спостерігається в перехідні сезони року при температурі повітря від 0 до +10 ˚С. Випадає тільки з купчасто-дощових хмар, може супроводжуватися грозою і зливою.

✔ Крижаний дощ (англ. — Sleet) — тверді опади, що випадають при мінусовій температурі повітря (найчастіше 0 … -10 °, іноді до -15 ° С) у вигляді твердих прозорих кульок льоду діаметром 1-3 мм. Всередині кульок знаходиться рідка вода — падаючи на предмети, кульки розбиваються на шкарлупки, вода витікає і утворюється ожеледь). Крижаний дощ випадає з шарувато-дощових хмар в зимовий період під час проходження теплого атмосферного фронту.

✔ Замерзаючий (переохолоджений) дощ (англ. — Freezing rain) — рідкі опади у вигляді крапель діаметром від 0.5 до 5 мм, що випадають при мінусовій температурі повітря (найчастіше 0 …- 10 °, іноді до -15 ° С) — падаючи на предмети, краплі змерзаються і утворюється ожеледь. Головною відмінністю від крижаного дощу є те, що краплі при падінні перебувають в рідкому стані і тільки при зіткненні з предметами і землею утворюється кірка льоду.